ZWYCIĘZCY 52. KRAKOWSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO
MIĘDZYNARODOWY KONKURS DOKUMENTALNY
ZŁOTY RÓG dla reżysera najlepszego filmu - Peter Gerdehag za film MLECZNE SIOSTRY (Szwecja).
SREBRNY RÓG dla reżysera najlepszego średniometrażowego filmu dokumentalnego - Ida Grøn za film DZIECKO I KLAUN (Dania).
SREBRNY RÓG dla reżysera najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego - David Fisher za film SZEŚĆ MILIONÓW I ON (Izrael/Niemcy/Austria).
NAGRODA STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW OBRAZU FILMU FABULARNEGO za najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym ufundowana przez Studio Produkcyjne ORKA - Wojciech Staroń (Polska) za zdjęcia do filmu UWIKŁANI (reż. Lidia Duda).
WYRÓŻNIENIE: Patricia Mortagne za film MÓJ TATA CIACHO (Francja).
Nagroda Jury Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) - MIESZKANIE w reżyserii Arnona Goldfingera (Izrael/Niemcy).
Nagroda jury studenckiego konkursu dokumentalnego - OJCZYZNA ALBO ŚMIERĆ w reżyserii Witalija Manskiego (Rosja).
MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH
ZŁOTY SMOK dla reżysera najlepszego filmu - Alex Lora za film GAMBIT ODYSEUSZA (USA/Hiszpania).
SREBRNY SMOK dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego - Marius Iacob za film Z DNIA NA DZIEŃ (Rumunia).
SREBRNY SMOK dla reżysera najlepszego filmu animowanego - Ülo Pikkov za film PAMIĘĆ CIELESNA (Estonia).
SREBRNY SMOK dla reżysera najlepszego filmu fabularnego - Attila Till za film BESTIA (Węgry).
WYRÓŻNIENIE: Adam Palenta za film ŻYCIE STYLEM DOWOLNYM (Polska).
PRIX EFA dla najlepszego filmu europejskiego (nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii filmu krótkometrażowego) - VILLA ANTROPOFF, w reżyserii Vladimira Leschiova i Kaspara Jancisa (Łotwa/Estonia).
Nagroda Don Quichota przyznana przez Jury Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych (FICC) - TUBA ATLANTIC,w reżyserii Hallvara Witzø (Norwegia).
Nagroda jury studenckiego konkursu filmów krótkometrażowych - KRONIKA OLDŘICHA S. w reżyserii Rudolfa Šmida (Czechy).
KONKURS POLSKI
ZŁOTY LAJKONIK dla reżysera najlepszego filmu - Lidia Duda za film UWIKŁANI.
SREBRNY LAJKONIK dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego -Jacek Piotr Bławut za film SAMOTNOŚĆ DŹWIĘKU.
SREBRNY LAJKONIK dla reżysera najlepszego filmu animowanego - Paweł Dębski za film DRWAL.
SREBRNY LAJKONIK dla reżysera najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego - Tato Kotetishvili za film ARBUZ (Polska/Gruzja).
WYRÓŻNIENIE: Magnus Gertten za film PORT NADZIEI (Polska/Szwecja).
Nagroda jury studenckiego konkursu polskiego - SPACER w reżyserii Filipa Jacobsona.
Nagrody Pozaregulaminowe:
Nagroda Prezesa Telewizji Polskiej S.A. za najlepszą reżyserię - Piotr Szczepanowicz za film DRÓŻNIK.
Nagroda Prezesa Telewizji Polskiej S.A. za najlepsze zdjęcia - Wojciech Staroń za film UWIKŁANI (reż. Lidia Duda).
Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich - Adam Palenta za film ŻYCIE STYLEM DOWOLNYM.
Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż - Stefan Paruch za film MÓJ DOM.
Nagroda im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne ufundowana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji - Jacek Petrycki za film MOJE ZAPISKI Z PODZIEMIA.
Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych - Piotr Furmankiewicz z FUMI Studio za film DRWAL.
NAGRODA PUBLICZNOŚCI - ZATRZYMANE W KADRZE, w reżyserii Tamar Tal.